Dit is zooooooooooooooooooo lekker dat ik dit wel moet delen… !!
Courgette ravioli met spinazie en ricotta. (ik mis helemaal geen pasta in dit gerecht en geloof me dit moet je even proberen… Laat me weten of je echt de pasta hierin mist of niet, oke?)
Ingrediënten:
- 3 middelgrote courgettes op slides met een dunschiller of mandoline (wanneer je over hebt , en dat heb je want ik kan niet tot op het einde snijden;… snij ik de rest in stukjes en de diepvries in om later in een soep te gebruiken)
- ik kocht vandaag op de mark hier in Turkije spinazie en dat waren 2 bundeltjes die ik in dit gerecht gebruikte.. maar je bekijkt hoeveel je zelf wil gebruiken… (wees maar lekker gul met de groente)
- potje ricotta kaas (250 g)
- zakje parmezaanse kaas (100g )
- 1 ei losgeklopt
- zout, peper, lookpoeder
- basilicum
- en een tomatengroentensaus (ik maak dit altijd in een grote hoeveelheid, zo heb ik altijd saus bij de hand wanneer ik die wens) dit kan ook een restje vegetarische bolognaisesaus zijn of een andere tomatensaus.
- beetje mozarella geraspt als afwerking voor het bakken.
Hoe ga je te werk:
- meng de ricotta met ongeveer 70 g parmezaanse kaas, met de in stukjes gesneden spinazie en basilicum, het losgeklopte ei, peper en zout en een beetje lookpoeder
- maak fijne plakjes met een dunschiller van de courgette en leg 2 of 3 plakjes verticaal en dan 2-3 plakjes horizontaal (dus op een kruis) . Leg in het midden een lepeltje van je ricotta-spinazie mengsel
- Maak dan pakjes door de courgette dicht te vouwen
- je legt ze in een ovenschaal naast elkaar en giet er de tomaten-groentensaus over.
- Een beetje geraspte mozzarella eroverheen en 20- 30 minuutjes in de voorverwarmde oven op 220 graden
- Bij het opdienen doe ik nog een beetje van de rest van de parmezaanse kaas erover.
Smakelijk… en laat je me weten of je hier iets mist??
Pingback: Courgette ravioli – Beautyfulskin